Felnőtt tartalom

Elmúlt már 18 éves? Ezen az oldalon felnőtt tartalom található! Igen Nem

Ezeket látta már?

Egészséges sperma: mit lehet enni, és mit kell mellőzni?

sperma_0

Nem a férfiasság kérdése a sperma minősége – sajnos, napjainkban nem kevés férfi küzd a spermaminőség romlásával. Lássuk, mivel segíthetünk természetes úton?

Sok pár szembesül azzal: fél éve, netán már egy éve próbálkoznak, és az annyira várt gyermek mégsem fogan meg. Ilyenkor már érdemes az okokat górcső alá venni. Lehetséges, hogy a sperma minőségével van a gond.

A világ férfilakosságának egyre csökken a spermaszáma

A WHO régóta figyelmeztet: az elmúlt évtizedek során tapasztaltak szerint egyre csökken aspermiumok száma a férfiaknál.Ezzel együtt a mozgékonyságuk is romlik. Szakértők szerint a világ férfilakossága 40 százalékának lassan csökkentett lesz a spermaszáma. Valljuk be, ez nem valami biztató!

Hogy saját helyzetéről a gyermekre vágyó férfi tájékozódjon, arra manapság jó megoldás az átfogó sperma analízis, azaz a spermiogram. Fontos a férfi termékenység iránti értékelésében.

A spermigramot akkor ajánlják az orvosok,ha egy pár fogamzási nehézségekkel küzd,de abban az esetben is, ha a terméketlenség bizonyítása sterilizálás után történik. Egy spermiogram laboratóriumi erekció mikroszkopikus analíziséből áll. A vizsgálat fájdalommentes, gyors és nem túl bonyolult.

Diétávala spermiumszám növeléshez

Mielőtt azonban bármilyen orvosi segítségért folyamodnánk, megpróbálhatunk természetes úton is segíteni a helyzeten. Amíg a sperma fejlődik és érik,három hónapon át,igyekezzünk olyan életmódot élni, mellyel elősegíthetjük annak minél jobb minőségét.

Váltsunk egészséges életvitelre. Tartsunk olyan diétát, mellyel kiegyensúlyozottabbá tehetjük a szervezetünket. Változtatni sosem késő. Különösen, hogy akáros környezeti hatásokis próbára teszik a hím ivarsejteket.

Mire van, vagy éppen nincs szükség az egészséges spermához?

Valószínűleg nem mondunk újat azzal, ha a gyermekre vágyó férfiakat arra biztatjuk:hagyjanak fel a dohányzással,ha pedig élnek ilyesmivel, a drogfogyasztással főleg! Kerüljék az alkohol- és a kávéfogyasztást. Igyekezzen távoltartani magát a különböző irtószerektől, vegyszerektől.

Lehetőség szerintminél kevesebbet stresszeljen, kerülje az ilyen szituációkat. Ügyeljen arra, hogy elektronikus eszközt – mobiltelefont például – ne tartson a nadrágzsebében, közel a nemi szervéhez. Ne vegye ölbe a számítógépét.

Azon felül, hogy rendszeres a szexuális élete,iktassa be mindennapjaiba a sportot!Ne viseljen túl szoros alsónadrágot, és a sport fogalmába ne tartozzon bele ebben az időszakban a gyakori szaunázás.

Aludjon, pihenjen eleget.A rendszereses nemi élet napjaiban egyébként a sperma minősége számára legjobb minden második, illetve harmadik napi erekció. Legcélszerűbb, ha kétnaponta szeretkezik a férfi a párjával. Minél hosszabb, és izgatóbb előjáték, annál jobb. Afokozottabb nemi vágyis több ejakulátumot eredményez.

Mit együnk az egészséges spermáért?

Sajnos, aki minőségi spermát akar, annak vissza kell fognia magát bizonyos élelmiszerek fogyasztása terén. A kiegyensúlyozott diéta azt is jelenti, hogy lehetőlegne fogyasszunk sok húst, kolbászt, tejet és tejterméket.A lehetséges ösztrogénhatásoknak köszönhetően a szója sem túlságosan ajánlott.Szerezzen be inkább olyan ételeket, melyek sok antioxidánst tartalmaznak.

Ne feledje az Omega 3 zsírforrásokat tartalmazóakat sem – például egyen pisztrángot, lazacot, kaviárt. Fogyasszon teljes kiőrlésű termékeket, babot, dióféléket! UtóbbiakOmega 3 típusú növényi zsírban gazdagok. Zöldséget, gyümölcsöt napi öt alkalommal ideális enni. A paradicsom, a zeller különösen jó. Ügyeljen arra, hogy ne legyen egysíkú az étrendje, a változatosság is fontos. Nem kívánom a szexet - miért van? Tudjon meg róla többet!

Sperma: az sem mindegy, mennyi folyadékot fogyaszt naponta

Nemcsak a jó egészség, a termékenység érdekében is érdemes napi két liter vizet meginni!

Az optimális spermatermelődéshez egyébként bizonyos ásványi anyagok, valamintszelén, folsav, cinkis szükséges. A multivitamin-készítmények - melyek tartalmazzák őket - napi szedése ajánlott. Jótékony hatása van a fokhagymakapszulának, az E-vitaminnak, a gyömbérnek, a fahéjnak, az aminosav-turmixnak is.

Gyógynövények közül érdemes kipróbálni azaloe verát, a ginsenget, az orbáncfűt, a csalánt, a diólevélteát is. És aminek örülhetünk, mérsékelt mennyiségben a vörösbor és abarna söris segít.

Forrás: Napidoktor
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához